Relacja ze spotkania integracyjnego OW SGP „Kalibracja nastroju”
Spotkanie integracyjne OW SGP „Kalibracja nastroju”
w dniu 19 czerwca 2026 r.
Relacja
W spotkaniu zorganizowanym przez Koło Terenowe SGP w Czarnkowie na terenie malowniczej Szwajcarii Czarnkowskiej uczestniczyło 30 osób. Na wstępie uczestnicy zwiedzili wybudowany w latach 1909-1912 neorenesansowy zamek Hochbergów w Goraju. W zamku mieści się obecnie Internat Zespołu Szkół Leśnych. Kolejnym zwiedzanym obiektem było zlokalizowane w dawnej masztalarni Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek im. prof. Jana Szyszko. Leśnik, mgr inż. Joanna Grupińska zapoznała tam uczestników spotkania z historią rodziny Hochbergów, ich działalnością na terenie olbrzymiej, liczącej 12 000 ha posiadłości oraz z aktualną działalnością Centrum. Na zakończenie wizyty Kolega Maciej Horoszkiewicz wykonał zdjęcie grupy uczestników przy pomocy drona.
![]() |
![]() |
Druga część spotkania miała miejsce na terenie Ośrodka Szkoleniowo – Rekreacyjnego „Portus” w Lubaszu. Prezes OWSGP Kol. Ireneusz Wyczałek po przedstawieniu relacji z obrad XLI Walnego Zebrania Delegatów SGP we Wrocławiu wręczył legitymacje i znaczki SGP pięciu nowym Członkom Koła Terenowego w Czarnkowie. Otrzymali je Koleżanka Magdalena Czeszewska, oraz Koledzy Arkadiusz Graj, Karol Jankowiak, Mariusz Mizera oraz Jacek Łazowski. Warto zaznaczyć, że złożono kolejne deklaracje, które zostaną rozpatrzone na najbliższym zebraniu Zarządu Oddziału.
![]() |
![]() |
Po obiedzie uczestnicy spotkania obserwowali akcję skanowania obszaru sąsiadującego z ośrodkiem przy pomocy drona DJI Matrice 4E z firmy Geodezja Marko – Marek i Maciej Horoszkiewicz. Dane obrazowe zostaną opracowanie za pomocą oprogramowania DJI Pilot 2 oraz Trimble TBC. Kolega Maciej Horoszkiewicz obiecał przedstawić opracowanie wyników na seminarium szkoleniowym w Kwiejcach. Seminarium to odbędzie się w dniach 25-26.09. br. Odśpiewanie hymnu geodetów rozpoczęło kolejną część spotkania wypełnionego dyskusją, wspomnieniami i planami kolejnych działań.
W imieniu uczestników dziękujemy bardzo organizatorom – Koleżankom: Danucie Rychlewskiej-Słodowej, Barbarze Mróz oraz Kolegom: Markowi Kawczyńskiemu i Romanowi Wiśle za perfekcyjne przygotowanie spotkania, wspaniałą atmosferę i gościnność.



