Relacja ze spotkania integracyjnego OW SGP „Kalibracja nastroju”

Data publikacji: 26.06.2026

Spotkanie integracyjne OW SGP „Kalibracja nastroju” 

w dniu 19 czerwca 2026 r. 

Relacja 

W spotkaniu zorganizowanym przez Koło Terenowe SGP w Czarnkowie na terenie malowniczej Szwajcarii Czarnkowskiej uczestniczyło 30 osób. Na  wstępie uczestnicy zwiedzili wybudowany w latach 1909-1912 neorenesansowy  zamek Hochbergów w Goraju. W zamku mieści się obecnie Internat Zespołu  Szkół Leśnych. Kolejnym zwiedzanym obiektem było zlokalizowane w dawnej  masztalarni Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek im. prof. Jana  Szyszko. Leśnik, mgr inż. Joanna Grupińska zapoznała tam uczestników  spotkania z historią rodziny Hochbergów, ich działalnością na terenie olbrzymiej,  liczącej 12 000 ha posiadłości oraz z aktualną działalnością Centrum. Na  zakończenie wizyty Kolega Maciej Horoszkiewicz wykonał zdjęcie grupy  uczestników przy pomocy drona.

Druga część spotkania miała miejsce na terenie Ośrodka Szkoleniowo – Rekreacyjnego „Portus” w Lubaszu. Prezes OWSGP Kol. Ireneusz Wyczałek po przedstawieniu relacji z obrad XLI Walnego Zebrania Delegatów SGP we  Wrocławiu wręczył legitymacje i znaczki SGP pięciu nowym Członkom Koła  Terenowego w Czarnkowie. Otrzymali je Koleżanka Magdalena Czeszewska,  oraz Koledzy Arkadiusz Graj, Karol Jankowiak, Mariusz Mizera oraz Jacek  Łazowski. Warto zaznaczyć, że złożono kolejne deklaracje, które zostaną  rozpatrzone na najbliższym zebraniu Zarządu Oddziału.

Po obiedzie uczestnicy spotkania obserwowali akcję skanowania obszaru sąsiadującego z ośrodkiem przy pomocy drona DJI Matrice 4E z firmy Geodezja  Marko – Marek i Maciej Horoszkiewicz. Dane obrazowe zostaną opracowanie  za pomocą oprogramowania DJI Pilot 2 oraz Trimble TBC. Kolega Maciej  Horoszkiewicz obiecał przedstawić opracowanie wyników na seminarium  szkoleniowym w Kwiejcach. Seminarium to odbędzie się w dniach 25-26.09. br. Odśpiewanie hymnu geodetów rozpoczęło kolejną część spotkania wypełnionego dyskusją, wspomnieniami i planami kolejnych działań.

W imieniu uczestników dziękujemy bardzo organizatorom – Koleżankom: Danucie Rychlewskiej-Słodowej, Barbarze Mróz oraz Kolegom: Markowi  Kawczyńskiemu i Romanowi Wiśle za perfekcyjne przygotowanie spotkania, wspaniałą atmosferę i gościnność.